Odbedňovací oleje pro nejvyšší kvalitu pohledového betonu


Při výrobě betonových prvků jsou odbedňovací a čisticí prostředky nutností. Výrobce betonových prefabrikátů IDEAL Beton v Montabauru, Německo se ve své výrobě spoléhá na portfolio biologicky odbouratelných prostředků MasterFinish od Master Builders Solutions. Výsledek: Betonové povrchy téměř bez pórů, nižší náklady na čištění a delší životnost bednění.

„Máme velmi vysoké nároky na kvalitu našich betonových prvků.“

Sascha Ströder, jednatel společnosti IDEAL Beton

IDEAL Beton, Německo

Společnost IDEAL Beton v Montabauru, Německo se specializuje na výrobu betonových dílců do podzemních podlaží a montovaných domů. Společnost je součástí skupiny HUF a je výhradním dodavatelem partnerů společností HUF: „U betonových prvků je důležité mít dokonalý povrch“, vysvětluje jednatel Sascha Ströder. Nároky zákazníků jsou vysoké a pohledový beton musí být obzvláště hladký a estetický. Udržitelnost navíc hraje pro společnost klíčovou roli. Proto společnost IDEAL Beton sází i u odbedňovacího prostředku na ekologický produkt. „Díky kombinaci odbedňovacího oleje a čistidla MasterFinish jsme našli řešení nepodléhající povinnosti značení o nebezpečnosti, které splňuje naše vysoká očekávání od pohledového betonu,“ říká Sascha Ströder. „Navíc ušetříme asi 30 % nákladů na čištění a bednění můžeme používat dvakrát tak dlouho.“

Quantified Sustainable Benefits


Použití produktů MasterFinish přineslo společnosti IDEAL Beton významné kvantifikovatelné výhody pro udržitelnost. V číslech:

50%
Delší doba využití bednící techniky

Bednicí stoly a bočnice byly silně znečištěné a zrezivělé. Pomocí produktů MasterFinish bylo sníženo množství zbytků na bednění a životnost bednicí techniky se zvýšila o 50 %. *Tyto údaje se zakládají na konkrétní případové studii u společnosti IDEAL Beton v německém Montabauru. Úspora nákladů se týká nákladů na čištění bednění.

30%
Úspora nákladů

Čištění bednění je snazší, což šetří čas a peníze. Vzhledem k tomu, že se aplikace již neprovádí ručně, ale pomocí postřikového můstku, je potřeba menší množství odbedňovacího oleje. *Tyto údaje se zakládají na konkrétní případové studii u společnosti IDEAL Beton v německém Montabauru. Úspora nákladů se týká nákladů na čištění bednění.

98%
Obnovitelné zdroje

Použité produkty MasterFinish jsou založeny na obnovitelných surovinách a jsou snadno biologicky odbouratelné. *Tyto údaje se zakládají na konkrétní případové studii u společnosti IDEAL Beton v německém Montabauru. Úspora nákladů se týká nákladů na čištění bednění.

„Skvělý produkt, který se nám velmi dobře osvědčil.“

Sascha Ströder, jednatel společnosti IDEAL Beton

Použité čistidlo i odbedňovací olej MasterFinish jsou snadno biologicky odbouratelné a skládají se z 98% z obnovitelných zdrojů. Na rozdíl od produktů na bázi minerálních olejů se při spalování neuvolňují žádné další emise CO2. MasterFinish tak nabízí perfektní řešení z hlediska estetiky, hospodárnosti a ekologické nezávadnosti. A zpětná vazba od zákazníka je velmi pozitivní: „Můj první dojem na stavbě: Skvělé, tak to je parádní betonový dílec, který vypadá opravdu úžasně“, říká Sascha Ströder.

„Unikátní na našem řešení je právě kombinace emulze a čistidla“

Cengizhan Zor, produktový manažer pro region DACH ve společnosti Master Builders Solutions

Produktové portfolio MasterFinish nabízí velké množství individuálních aplikačních možností. „Po dobu jednoho týdne jsme ve společnosti IDEAL Beton testovali širokou škálu produktů, abychom vybrali přesně tu správnou kombinaci produktů,“ uvádí Cengizhan Zor, produktový manažer pro oblast DACH ve společnosti Master Builders Solutions. Zatímco emulze se postará o dokonalé odbednění po každém betonování, čistidlo se aplikuje jednou týdně. „Čištění bednění je tak mnohem snazší. Jsme schopni odstranit všechny zbytky rzi, polystyrenu a cementu na stolech a získat tak dokonalý povrch bez pórů“, vysvětluje Cengizhan Zor. Protože se odbedňovací olej již neaplikuje ručně, ale pomocí postřikovacího ramene, snižuje se tak také potřebné množství produktu, což také šetří náklady.

Obrázek 1 za 8

Obrázek 2 ze 8

Obrázek 3 ze 8

Obrázek 4 ze 8

Obrázek 5 ze 8

Obrázek 6 ze 8

Obrázek 7 ze 8

Obrázek 8 ze 8


MASTER BUILDERS SOLUTIONS CELOSVĚTOVĚ PODPORUJE STAVEBNÍ PROJEKTY


Kontaktujte naše odborníky:

KONTAKT

PRO DALŠÍ INFORMACE O PRODUKTU MASTERFINISH


Pro bližší informace o produktu MasterFinish a dalších produktech značky Master Builders Solutions přejděte na:

VÍCE

OBJEVTE VÍC


Další úspěšné případy s udržitelným přínosem: